תמיכות מתקציב המדינה למלכ”רים

תמיכות מתקציב המדינה למלכ”רים: הסבר כללי

המדינה היא גורם מרכזי, שמזרים כסף  בערוצים שונים לשוק: מדי שנה מעניקים משרדי הממשלה תמיכות מתקציב המדינה, בסך כולל של למעלה מ-6 מיליארד ש”ח לכ-4,000 מוסדות ציבור הפועלים למטרת חינוך, תרבות, דת, מדע, אמנות, רווחה, בריאות, ספורט או מטרות דומות. 

כל זאת, בנוסף לכספים ולהטבות המחולקים כתמיכה על-ידי הרשויות המקומיות, ולהתקשרויות במכרז ובפטור ממכרז.  הנתמכים הגדולים ביותר הם קופות החולים, המוסדות להשכלה גבוהה ושירותי הדת. 

הסיוע, שמשרדי הממשלה מעבירים לגורמים במגזר הפרטי, ובמיוחד מוסדות ללא כוונת רווח (מלכ”רים) מכונה בשמו הרשמי “תמיכה במוסדות ציבור”, ולעתים “תמיכה ממשלתית” או “תמיכה במלכ”רים”. 

מטרת התמיכה במוסדות ציבור היא לסייע במימון פעילות אשר משרדי הממשלה מעוניינים לעודד את קיומה. משרדי  הממשלה תומכים בפעילויות במטרה להפכן לזולות ונגישות יותר. לפעמים משרדי הממשלה מעוניינים שהפעילות תתרחב למקומות שבהם אינה קיימת. למשל, שהפעילות תתקיים גם בפריפריה ולא רק במרכז. כספי התמיכה מגשרים על העלויות של תפעול במקומות שלא כדאיים כלכלית באמצעות התמיכות.

הכסף הציבורי מוודא שהפעילות קיימת, שהיא נגישה מבחינת פיזור גיאוגרפי ושהיא נגישה כספית. 

כספי התמיכות מאפשרים לגופים הנתמכים לפעול ולבצע את פעולתם הברוכה, כל זאת – מבלי שהמדינה מתערבת בתכני הפעילות.

איך עושים את זה בפועל? מומלץ לעקוב אחרי מדור הפרסומים באתר, בו אני מסבירה צעד אחר צעד כיצד  עושים את זה נכון, ונמנעים מטעויות שעלולות לעלות לכם בתמיכה המבוקשת. 

משרדי עוסק בכל הנושאים הנוגעים לקבלת תמיכות למלכ”רים  (עמותות, חברות לתועלת הציבור ומלכ”רים אחרים) ותמריצים למגזר העסקי (מפעלי תעשייה, סטארט-אפ, חברות היי-טק ומפעלים קטנים). 

עבודה נכונה, היכרות עם הדרישות הבירוקרטיות והמקצועיות תסייע לכם להיכנס למעגל הגופים הנתמכים ללא תקלות.

היכרות משרדנו עם המסלולים השונים ועם הדרישות הבירוקרטיות מאפשרת למקסם את אפשרויות הסיוע, לעמוד בתנאי הסף, למלא את הטפסים הנכונים ולהתמודד עם ביקורות עומק ודחיית בקשות. 

תודה רבה!

יש לכם הערות או הארות? מוזמנים ומוזמנות לשלוח אליי!

אהבתם את התוכן? אשמח אם תשתפו עם קולגות וחברים!

האמור לעיל אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ואינו מהווה  חוות דעת משפטית. המידע הינו מידע חלקי וכללי בלבד, והמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד.

*

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn