התכנית הלאומית למתקני ספורט

התכנית הלאומית למתקני ספורט יוצאת לדרך

לאחרונה בנו אצלנו  מגרש כדורגל חדש! עד לא מזמן, היה לנו היה מגרש דשא, שלא היה יותר ממדשאה עם שני שערים חלודים ומפורקים, שקבוצת הכדורגל שלנו חלקה עם כלבי היישוב.

אחרי הרבה מאוד תלונות, המועצה בנתה לנו  יש מגרש דשא סינתטי, עם סימונים של הרחבות, תאורה, שערים, גדר, ספסלים וחנייה מסודרת.

המגרש הזה מלא כל הזמן, קודם מגיעים הילדים, אחרי זה בני הנוער ואחרי זה ההורים וכולם משחקים ביחד. מגרש הכדורגל הפך להיות מוקד של פעילות ספורטיבית וקהילתית ביישוב. הכלבים צריכים למצוא מקום אחר להתפנות.

כך המגרש נראה קודם (ואין פלא שכולם התלוננו):

©הצילום באדיבות יובל ליאני.

כך המגרש  נראה עכשיו, תראו איזה יופי:

אז איך גורמים לזה לקרות גם ביישוב שלכם?

ביום  12.4.202 חתמו שר האוצר, אביגדור ליברמן, ושר התרבות והספורט, חילי טרופר, על תכנית המתקנים 2031 לעשור הקרוב (2022-2031). התכנית כוללת תמיכה בהקמה, שדרוג, שיפוץ מתקני ספורט ורכישת ציוד לספורט הישגי, תחרותי ועממי, בעלות כוללת של כשלושה מיליארד שקלים, כולל הקצאה משמעותית לחברה הערבית, הדרוזית, הצ’רקסית והבדואית, לצמצום הפערים הקיימים בחברה זו.   התכנית נכתבה לאחר הליך אסטרטגי בו לקחו חלק איגודי הספורט בישראל, הרשויות המקומיות,   המועצה הלאומית לספורט וגופים נוספים.

בפעם הראשונה,  התכנית כוללת הקצאה ברורה לספורט ההישגי בכל הענפים המובילים של ישראל, תוך ריכוז הפעילות במתקנים אזוריים ברמה גבוהה,  כדי להבטיח פיזור מתאים של מתקנים מתאימים לספורט הישגי ברחבי הארץ, בהתאם לצרכי איגודי הספורט.  התכנית תבטיח לספורטאי ההישג מתקנים המתאימים לאימון ולתחרות,  ולאפשר שימוש בהם גם לספורטאים ואגודות, שאינם עוסקים בספורט הישגי, בשעות שהמיתקנים אינם עומדים לרשות ספורטאי ההישג. כמו כן, כוללת התכנית סכומים המיועדים לרכישת ציוד עבור ספורטאי ההישג.

התכנית כוללת גם תמיכה בביצוע מתקנים המשמשים לספורט תחרותי, כדי להבטיח פיזור מתאים של מתקנים שמתאימים לספורט תחרותי ברחבי הארץ, תוך יצירת סטנדרטים אחידים למתקנים, בהתאם לכללי כל  ענף הספורט, כל זאת, במטרה לשפר את פריסת המתקנים לספורט תחרותי ברחבי הארץ וצמצום הפערים, לרבות בחברה הערבית, הבדואית, הדרוזית והצ’רקסית. במסגרת זאת, ינתן מענה ייחודי לקבוצות אשר נדרשות לשדרג את האולם כתוצאה מעלייה לליגה גבוהה או כתוצאה משינויים תקנוניים.

כמו כן, מבטיחה התכנית סכומים לספורט קהילתי, במטרה שבכל רשות מקומית יהיה היצע ומגוון מתאים של מיתקנים המיועדים לספורט קהילתי, הפתוחים לכלל הציבור, לרווחת הציבור, לשיפור בריאותו ולקידום תרבות הפנאי.  במסגרת זאת, יינתן גם לצרכי הספורט  של אנשים עם מוגבלויות ואנשים עם צרכים מיוחדים.

התכנית עתידה לממן :

– חמישה מתקנים רב תכליתיים הישגים בתמיכה של כ-350 מיליון שקל

– ארבעה היכלים ברמה בינלאומית לטובת ענפי הכדורסל, יד ועף ב-140 מיליון שקל

– שלושה מרכזי מצוינות הישגיים לעולם הכדורגל בתמיכה של כ-45 מיליון שקל

– שמונה קומפלקסים תחרותיים לאולם הכדורגל בתמיכה של כ-150 מיליון שקל

– הקמת אולמות להתעמלות אומנותית ומכשירים בתמיכה של כ-35 מיליון שקל

– שדרוג אצטדיוני כדורגל לחברה הערבית והדרוזית בתמיכה של כ-97 מיליון שקל

– הקמת מעל 100 אולמות בתמיכה של מעל 500 מיליון שקל

– הקמת ושדרוג מסלולים לספורט המוטורי בתמיכה של כ-76 מיליון שקל

– 60 מיליון שקל עבור מתקנים לבעלי צרכים מיוחדים / אנשים עם מוגבלויות

– 500 מיליון שקל עבור מתקני ספורט קהילתיים, הפתוחים לציבור הרחב ללא תשלום.

– שיפוצים של מתקנים קיימים בתמיכה של  350 מליון שקל.

אם יינתנו תוספות תקציביות, הן יממנו מתקנים נוספים.

ביצוע התכנית מותנה בפרסום מבחני תמיכה מתאימים, אשר עתידים להתפרסם במהלך השנה.

ניתן לקבל את נוסח התכנית ולהתייעץ בנושאים הנוגעים אליה בפנייה למשרדי:  בטלפון: 03-5076998 במייל  office@ferber-law.co.il או דרך טופס יצירת הקשר באתר.

אתר המשרד: https://ferber-law.co.il/

.

משרדי עוסק בכל הנושאים הנוגעים לקבלת סיוע  מהמדינה למגזר הפרטי –  למגזר השלישי (עמותות, חברות לתועלת הציבור ומלכ”רים אחרים) ולמגזר העסקי (מפעלי תעשייה, סטארט-אפ, חברות היי-טק ועסקים קטנים). 

עבודה נכונה, היכרות עם הדרישות הבירוקרטיות והמקצועיות תסייע לכם להיכנס למעגל הגופים הנתמכים ללא תקלות.

היכרות משרדנו עם המסלולים השונים ועם הדרישות הבירוקרטיות מאפשרת למקסם את אפשרויות הסיוע, לעמוד בתנאי הסף, למלא את הטפסים הנכונים ולהתמודד עם ביקורות עומק ודחיית בקשות. 

תודה רבה!

יש לכם הערות או הארות? מוזמנים ומוזמנות לשלוח אליי!

אהבתם את התוכן? אשמח אם תשתפו עם קולגות וחברים!

האמור לעיל אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ואינו מהווה  חוות דעת משפטית. המידע בניוזלטר הינו מידע חלקי וכללי בלבד, והמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn