התארגנות לקבלת תמיכה ממשלתית

מעוניינים לקבל תמיכות ממשלתיות בשנת 2023? עכשיו זה הזמן להתחיל!

מתי כדאי להתארגן לקבלת תמיכות ממשלתיות ב-2023

מדי שנה מעניקים משרדי הממשלה תמיכות מתקציב המדינה, בסך כולל של למעלה מ-3 מיליארד ש”ח לכ-4,000 מוסדות ציבור הפועלים למטרת חינוך, תרבות, דת, מדע, אמנות, רווחה, בריאות, ספורט או מטרות דומות. 

למה חשוב להתחיל את התהליך שנה מראש? ככל שתתארגנו מוקדם יותר ותטייבו את התנהלות הארגון – כך תוכלו למצות את מירב התמיכות  הממשלתיות האפשריות. הליכי התמיכה הם בירוקרטיים מאוד ומצריכים עמידה בנהלים ובלוחות זמנים קבועים, הגשת מסמכים רבים, היכרות עם מבחני התמיכה הרלוונטיים ונהלי הממשלה כדי להצליח לקבל את התמיכה ולמקסם אותה. 

עכשיו זה הזמן להתחיל (!).  מתחילים את התהליך שנה לפני השנה שבה אתם רוצים לקבל תמיכות. כלומר, אם אתם רוצים לקבל תמיכה בשנת 2023,  מתחילים להתארגן עכשיו (בשנת 2022).  לא כדאי לחכות לרגע האחרון, במיוחד אם זו השנה הראשונה שבה אתם רוצים להיכנס למעגל התמיכה הממשלתית. קחו בחשבון שההתארגנות תיקח יותר זמן ממה שהערכתם.

לפני שנתחיל, כמה מונחים בסיסיים:

תמיכה ממשלתית היא סיוע, שמשרדי הממשלה מעבירים לגורמים במגזר הפרטי, ובמיוחד מוסדות ללא כוונת רווח (מלכ”רים), במטרה לסייע במימון פעילות אשר הם מעוניינים לעודד את קיומה.

מבחן תמיכה – הוא  מסמך משפטי, אשר קובע את הזכאות לקבלת התמיכה, כולל תנאי סף, אמות מידה לחלוקת הכספים והמסמכים הנדרשים. רוצים לדעת איזה מבחן תמיכה מתאים לפעילות המלכ”ר שלכם?  מומלץ לקרוא את הסעיף הבא.

מה עם המגזר העסקי? על סיוע למגזר העסקי ולאנשים פרטיים – אפרט באחד הניוזלטרים הבאים.

כיצד  תדעו איזה מבחן תמיכה מתאים לפעילות המלכ”ר שלכם?

יש את  הדרך הארוכה, הדרך הבינונית והדרך הקצרה והיעילה ביותר:

  1. בדרך הארוכה – משתמשים במנוע החיפוש של מבחני התמיכה, על-מנת לאתר את מבחן התמיכה המתאים ביותר לפעילותכם, מבחינת הגדרת הפעילות, תנאי הסף ואמות המידה.
  2. בדרך הבינונית – משתמשים באתר התמיכות של החשב הכללי, כדי לראות כמה מקבלים גופים דומים, מאיזה משרד ממשלתי ומאיזה מבחן תמיכה (באתר התמיכות הממשלתית, תחת “דוחות“, בלשונית “דוחות עפי מגיש“).
  3. בדרך הקצרה  והיעילה ביותר– פונים למשרדנו ואנו נשמח לעשות הבדיקה על-סמך הידע המקצועי שלנו, ולהעביר לכם מסמך מסודר עם  פירוט מבחני התמיכה האפשריים ותנאיהם.

לפני שאתם מתחילים, יש פעולות שכדאי לעשות עד ה-1 ביוני, מומלץ להיכנס לפוסט שפרסמתי בנושא.

חשוב לזכור: ב-15.10.2022 מתחיל תהליך הגשת הבקשות התמיכה לשנת 2023. האם אתם מוכנים לקראת הגשת בקשות תמיכה לשנת 2023?  שלוש, ארבע ….. צאו!

הטיפ המנהלי החודשי:

עד 1.5.2022 – צריך להתחיל להכין את הדוחות הכספיים השנתיים.

יש לקבוע את האסיפה השנתית לצורך אישור הדו”ח הכספי והמילולי, אסיפות ועד וועדת ביקורת על-מנת להשלים את המסמכים הנדרשים לבקשה לאישור ניהול תקין (ארחיב על כך בניוזלטר הבא).

עד 30.6.2022 – חובה להגיש את כל המסמכים הדרושים לצורך קבלת אישור ניהול תקין לשנת 2023 מרשם העמותות והחל”צ או לוודא שרוה”ח שלכם דיווח עליכם במסגרת הסדר האורכות העדכני  לרוה”ח.

משרדי עוסק בכל הנושאים הנוגעים לקבלת סיוע מהמדינה למגזר הפרטי –  למגזר השלישי (עמותות, חברות לתועלת הציבור ומלכ”רים אחרים) ולמגזר העסקי (מפעלי תעשייה, סטארט-אפ, חברות היי-טק ומפעלים קטנים). 

היכרות משרדנו עם המסלולים השונים ועם הדרישות הבירוקרטיות מאפשרת למקסם את אפשרויות הסיוע, לעמוד בתנאי הסף, למלא את הטפסים הנכונים ולהתמודד עם ביקורות עומק ודחיית בקשות. 

יש לכם הערות או הארות? מוזמנים ומוזמנות לשלוח אליי!

אהבתם את התוכן? אשמח אם תשתפו עם קולגות וחברים!

מוזמנים ליצור איתי קשר בטלפון: 03-5076998 במייל  office@ferber-law.co.il או דרך טופס יצירת הקשר באתר.

אתר המשרד: https://ferber-law.co.il/

האמור לעיל אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ואינו מהווה  חוות דעת משפטית. המידע בניוזלטר הינו מידע חלקי וכללי בלבד, והמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn