מאות מליוני ₪ של מענקים ירדו לטמיון בגלל אי עמידה בנהלים, איך תוודאו שלכם זה לא יקרה?

פתיח

שלום לקהל הקוראים והקוראות, שמי עו”ד הדס פרבר אלמוגי, בניוזלטר זה אעסוק בנושאי משפט מינהלי, תמיכות למוסדות ציבור וסיוע ממשלתי למגזר העסקי: נהלים, פסיקה וטיפים חשובים להתנהלות מול הרשויות.

  • סיפור קטן על כסף גדול שיורד לטימיון

אני רוצה לפתוח עם סיפור קטן על כסף גדול שיורד לטימיון: בישיבות האחרונות של וועדת התמיכות שנכחתי בה בתפקידי הקודם: מתוך כ-330 בקשות שהוגשו, כ-100 בקשות נדחו על הסף כי המסמכים הדרושים לא הוגשו בזמן(!) (אחרי שהמשרד נתן הארכת מועד להגשת הבקשות וגם מועד נוסף להשלמת מסמכים).  מבקשי התמיכה השקיעו זמן ומאמץ לקדם פרויקט חשוב, ללא תוצאות בגלל כשלים טכניים שלהם!  מאות מיליוני ₪ ירדו לטמיון בגלל אי עמידה בנהלים.

  • כ-3 מיליארד ש”ח בשנה מחולקים לתמיכות במוסדות ציבור

מדי שנה מעניקים משרדי הממשלה תמיכות מתקציב המדינה, בסך כולל של למעלה מ-3 מיליארד שח לכ-4,000 מוסדות ציבור. גם הרשויות המקומיות מקצות קרקע ומחלוקת תמיכות למוסדות ציבור. מדי שנה מעניקים משרדי הממשלה מענקים לעסקים בתחומים שונים: להקמה והרחבה של עסקים, לסטארט-אפים, לחברות הייטק  לעסקים קטנים.

מערכת היחסים עם  הגורם המממן היא ארוכת טווח, וכדאי להשקיע בה, כדי למקסם אפשרויות. קבלת מימון מצריכה עמידה בלוחות זמנים קבועים, היכרות עם הקריטריונים הרלוונטיים ועם עבודת הממשלה והתמודדות מול בירוקרטיה. בד”כ יש רק הזדמנות אחת  לעשות הכל כמו שצריך!

  • נעים להכיר – המשרד שמחבר בין הנקודות

אחרי 30 שנה בשירות המדינה, מהם 18 שנה כיועצת המשפטית של משרד התרבות והספורט ומשרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה, אני מכירה היטב את אופן עבודת הממשלה מבפנים ואת הליכי העבודה הממשלתיים. אני יודעת לתרגם את השפה שבה מדברים פקידים לצרכים של המגזר הפרטי. הניסיון המקצועי שרכשתי בעבודתי במשרדי הממשלה מאפשר לי לתת ייעוץ וליווי משפטי מעמיק ולייצג באופן אפקטיבי את הצרכים של הלקוחות מול משרדי הממשלה והשלטון המקומי, על-מנת  לקבל טיפול מהיר ויעיל בבקשותיהם.  אלפי שעות עבודה בוועדות התמיכות ובוועדות המכרזים הובילו לידע מעמיק, אשר משרת את טובת לקוחותינו.

אני שמחה לעדכן אותך על פתיחת משרדי החדש – אשר מתמחה במשפט ציבורי ומינהלי ובקשרי ממשל.

משרדי עוסק בכל הנושאים הנוגעים לקבלת סיוע  מהמדינה למגזר הפרטי –  למגזר השלישי (עמותות, חברות לתועלת הציבור ומלכ”רים אחרים) ולמגזר העסקי (מפעלי תעשייה, סטארט-אפ, חברות היי-טק ומפעלים קטנים). 

עבודה נכונה, היכרות עם הדרישות הבירוקרטיות והמקצועיות תסייע לכם להיכנס למעגל הגופים הנתמכים ללא תקלות.

היכרות משרדנו עם המסלולים השונים ועם הדרישות הבירוקרטיות מאפשרת למקסם את אפשרויות הסיוע, לעמוד בתנאי הסף, למלא את הטפסים הנכונים ולהתמודד עם ביקורות עומק ודחיית בקשות. 

הטיפ המנהלי החודשי:

כדאי מאוד לשלם את אגרת רשם העמותות עד סוף מרץ 2022:

עד ליום 31.03: תשלום אגרה מופחתת (בשנת 2022 הסכום עומד על 1162 ₪).

מיום 01.04: תשלום אגרה בתעריף רגיל ( בשנת 2022 הסכום עומד על 1543 ₪).

ותזכורת:

עד 30.6.2022 – מועד להגשת בקשה לאישור ניהול  תקין לרשם העמותות לשנת 2023.  מזכירה שאישור ניהול תקין הוא תנאי לקבלת הטבות רבות, ולכן חיוני שיהיה אישור ניהול תקין עדכני.

תודה רבה!

יש לכם הערות או הארות? מוזמנים ומוזמנות לשלוח אליי!

אהבתם את התוכן? אשמח אם תשתפו עם קולגות וחברים!

מוזמנים ליצור איתי קשר בטלפון: 03-5076998 במייל  office@ferber-law.co.il או דרך טופס יצירת הקשר באתר.

אתר המשרד: https://ferber-law.co.il/

האמור לעיל אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ואינו מהווה  חוות דעת משפטית. המידע בניוזלטר הינו מידע חלקי וכללי בלבד, והמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn