אגודות ספורט וקבוצות ספורט – כל הפרטים על התארגנות להגשת בקשות תמיכה לשנת 2024

 

בחודש  הקרוב (אוקטובר 2023) עתידות להתפרסם בקשות התמיכה של משרד התרבות והספורט לגופי הספורט – איגודים והתאחדויות, אגודות וקבוצות. כמדי שנה מתפרסם הקול הקורא להגשת בקשות תמיכה במהלך חודש אוקטובר.

שימו לב:  ככל הנראה, הגשת בקשות התמיכה תהיה השנה למשרד התרבות והספורט באמצעות מערכת המרכב”ה, ובכפיפות לנוהל שר האוצר. לא תהיה יותר הגשה דרך הטוטו!

ככל שתתארגנו מוקדם יותר– כך תוכלו למצות את מירב התמיכות  הציבוריות האפשריות. הליכי התמיכה הם בירוקרטיים מאוד. עמידה בנהלים ובלוחות זמנים קבועים, היכרות עם מבחני התמיכה והנהלים הרלוונטיים  והגשת מסמכים נכונה – תאפשר לכם להצליח לקבל את התמיכה ולמקסם אותה.

כבר בשלב זה כדאי להתארגן להגשה (גם לפני פרסום הקול הקורא), ולוודא שיש לכם את כל המסמכים הדרושים.

  1. כרטיס חכם למערכת מרכב”ה. אם אין לכם כרטיס, מומלץ לדאוג בהקדם להנפקתו (לצורך כך יש לפנות לגב’ ענת מזרחי ממשרד התרבות והספורט; טלפון: 03-6367236, דואר אלקטרוני: anatm@most.gov.il).
  2. לוודא שיש לכם אישור ניהול תקין לשנת התמיכה (או שהגשתם את המסמכים לשם קבלתו). אם לא, כדאי להגיש את המסמכים הדרושים בהקדם האפשרי.
  3. לעקוב באתר משרד התרבות והספורט (ניתן לעקוב באתר גיידסטאר אחר פרסום קולות קוראים לתמיכה ממשלתית). לא לשכוח לבדוק גם את התמיכה של הרשות המקומית.
  4. לקרוא את מבחני התמיכה ולהכיר את תנאיהם ואת נוהל שר האוצר.

שלב ב’ – התארגנות עם פרסום הקול הקורא

  1. לבקשה למרכב”ה יש לצרף את המסמכים הבאים: כתב התחייבות לקבלת תמיכה, התחייבות להחזר מקדמה, הצהרת מורשי חתימה, אישור מורשי חתימה בחתימת עו”ד, טופס פרטי בעלי תפקידים, טופס כתובת ופרטי משרד עדכניים, ריכוז תמיכות והתקשרויות, אישור מעמד במע”מ.
  2. מסמנים את מועד ההגשה ועוד כמה ימים לפני כן. אל תחכו ליום האחרון. תמיד עדיף לסיים את התהליך כמה ימים קודם, כדי שאם משהו לא תקין – אפשר יהיה לתקן.
  3. מועד ההגשה אינו מספיק? תבקשו ארכה, כבר מראש. אבל כל עוד אין הודעה פומבית על ארכה – תתייחסו למועד ההגשה שפורסם ותתארגנו בהתאם. תתייחסו ברצינות למועדים שנקבעו. תתייחסו לכל דרישה כאילו לא יהיו חריגים או הארכות.

בהצלחה!

ש לכם הערות או הארות? מוזמנים ומוזמנות לשלוח אליי!

אהבתם את התוכן? אשמח אם תשתפו עם קולגות וחברים!

מוזמנים ליצור איתי קשר בטלפון: 03-5076998 במייל office@ferber-law.co.il או דרך טופס יצירת הקשר באתר.

האמור לעיל אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ואינו מהווה חוות דעת משפטית. המידע בניוזלטר הינו מידע חלקי וכללי בלבד, והמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn